Dom i Wnętrze

Jakie zadaszenie tarasu wybrać na lato?

1.59KViews

Funkcjonalny taras to miejsce, gdzie nie tylko odpoczniemy, ale również będziemy mogli spędzać czas z bliskimi, rodziną, organizować posiłki czy grille. Chcąc zapewnić komfort sobie i swoim bliskim warto wybrać odpowiednie zadaszenie tarasu, które pozwoli nam korzystać z tej przestrzeni bez względu na pogodę. Jak to możliwe?

Taras to nie tylko meble!

Podczas rozmów o aranżowaniu tarasu większość czasu spędzamy na rozmowach o meblach – pragniemy, aby były piękne, trwałe, dopasowane do naszych potrzeb. Znacznie rzadziej zastanawiamy się jak w skuteczny sposób zabezpieczyć się przed promieniowaniem słonecznym. Zadaszenie tarasu w formie nowoczesnej pergoli to propozycja zarówno na duże, jak i mniejsze tarasy. Takie pergole pozwolą nam w pełni cieszyć się latem i wspaniałą pogodą. Zadaniem pergoli jest zapewnienie nam cienia oraz ochrona przed niespodziewanym deszczem. Jak budowanie jest zadaszenie tarasu i jakie materiały są wykorzystywane?

Zadaszenie tarasu – pergole ogrodowe

Nowoczesne zadaszenie tarasu projektowane jest w taki sposób, aby skutecznie chronić przed promieniowaniem słonecznym, ale również przed deszczem. Zadaszenie tarasu wznoszone jest z elementów aluminiowych malowanych proszkowo – taka konstrukcja opiera się silniejszym podmuchom wiatru, wilgoci. Malowanie proszkowe sprawia, że materiał ten jest zabezpieczony przed pojawianiem się ognisk rdzy. Na szczycie konstrukcji umieszcza się dach – jest on ruchomy a jego pozycję określa sam użytkownik. Dachy całkowicie rozłożone są wodoszczelne, przez co skutecznie chronią przed deszczem. Pergole ogrodowe znajdziesz w sklepie internetowym gardenspace.pl.

Dachy pergoli ogrodowych tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia. W zależności od modelu zadaszenie tarasu może być wykonane z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu lub też z aluminiowych listew.

root_806
the authorroot_806