Ciekawe

Podstawowe wyposażenie jeźdźca

3.71KViews

Jazda konna jest dzisiaj jednym z najchętniej podejmowanych sportów – duża ilość stadnin, głównie przy dużych miastach, sprawia, że cieszą się one sporym zainteresowaniem. Dodatkowo jest to sport bez dużych ograniczeń wiekowych: naukę jazdy konnej można zacząć już w wieku kilku lat. Dziecko rozpoczynające taką naukę zyskuje dodatkowe profity: oswaja się ze zwierzętami i uczy się, jak o nie dbać.

Jak rozpocząć naukę jazdy na koniu?

Chcąc rozpocząć naukę jazdy na koniu przede wszystkim musimy znaleźć odpowiednią stadninę, w której prowadzone są zajęcia – warto szukać blisko domu, w naszym miejscu zamieszkania. Podczas dogadywania detali musimy uwzględnić kto będzie się uczył: dziecko czy osoba dorosła. W szkole jeździeckiej istotne jest nie tylko dobranie odpowiedniego instruktora, ale i samego konia! Cennik za godzinę jazdy różni się – wynika to nie tylko z miasta, ale też wielkości samej stadniny, obłożenia lekcjami jazdy. Warto również zapoznać się z samym nauczycielem jazdy i ocenić czy współpraca podczas lekcji będzie płynna.

Jakie wyposażenie powinniśmy posiadać wybierając się do stadniny?

Chcąc profesjonalnie podejść do tematu warto zaopatrzyć się w kilka niezbędników. Podstawą jest wygodny strój jeździecki: koszulka lub bluza, bryczesy z pełnym lejem, buty jeździeckie (oficerki lub sztyblety) oraz kask jeździecki, który będzie chronił naszą głowę. Istotne jest wybranie produktów z wysokiej jakości tworzyw. Bryczesy powinny nie tylko zapewniać komfort podczas jazdy, ale też być wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Buty jeździeckie powinny zapewniać stabilność oraz ochronę dla kostek czy ścięgien.

Z biegiem miesięcy, kiedy przekonamy się do tego sportu, możemy również doposażyć się o palcat, kurtkę lub kamizelkę do jazdy konnej oraz dopasowane rękawiczki.

root_806
the authorroot_806
https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/ live url https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/