Zdrowie i Uroda

Jak skutecznie pozbyć się rozszerzonych naczynek? Ten zabieg polecają eksperci

106Views

Gdy na twarzy pojawi się rozszerzone naczynko, to nie sposób jest się go pozbyć domowymi sposobami, ponieważ jest to trwała zmiana naczyniowa. Jeśli przeszkadzają Ci pajączki na skórze, zwróć się o pomoc do specjalisty. Istnieją zabiegi, które pozwalają na skuteczne zamknięcie rozszerzonych naczynek i przywrócenie skórze równomiernego kolorytu. Poznaj sprawdzoną metodę usuwania pajączków na twarzy.

Czynniki, które sprzyjają rozszerzaniu się naczynek

Rozszerzone naczynka to drobne czerwone linie lub punkty. Ich pojawienie się może wynikać z wielu czynników. Wśród nich należy wymienić predyspozycje genetyczne, zwłaszcza gdy oprócz nieestetycznych pajączków mamy też cienką i delikatną skórę. Również zmiany hormonalne, które towarzyszą w okresie dojrzewania, ciąży lub podczas menopauzy, mogą mieć negatywny wpływ na kondycję naczyń krwionośnych i przyczyniać się do ich pękania. Rozszerzone naczynka mogą też powstawać w przebiegu niektórych chorób skóry, np. trądziku różowatego.

Istnieje wiele czynników zewnętrznych, które sprzyjają powstawaniu zmian naczyniowych:

  • nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV (słońce i solarium),
  • zanieczyszczenia środowiska,
  • narażenie na zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury,
  • sauna,
  • gorące kąpiele.

Zabieg na naczynka polecany przez ekspertów

Z problemem rozszerzonych naczynek należy zgłosić się do specjalisty, który ocenia stan skóry i dobiera najlepszą terapię, a zanim wykona zabieg, sprawdza, czy u Pacjenta nie występują przeciwwskazania. Eksperci z Kliniki Ambroziak w Warszawie polecają szczególnie zabieg laserem naczyniowym o potwierdzonej skuteczności. Urządzenie leczy i zamyka popękane naczynka. Efekty można dostrzec już po pierwszej sesji. Seria zabiegów jest w stanie doprowadzić do całkowitego zlikwidowania popękanych naczynek.

Laserowe zamykanie naczynek trwa zwykle kilkanaście minut. Zabieg laserem naczyniowym polega na strzałach wiązki laserowej w miejscach gdzie widać popękane naczynka lub obszarach objętych większym zaczerwieniem. Laser naczyniowy wykorzystuje innowacyjną technologię chłodzenia dla zapewnienia maksymalnego komfortu pacjentowi podczas wykonywania zabiegu. Odczucia zależą od indywidualnego progu bólu, jednak zabieg zwykle nie wymaga zastosowania znieczulenia.

Jak zapobiegać powstawaniu rozszerzonych naczynek?

Aby uchronić swoją skórę przed powstawaniem kolejnych przebarwień, należy szczególnie zadbać o jej pielęgnację. Sięgaj po delikatne kosmetyki, dedykowane cerze naczynkowej. Zrezygnuj z wykonywania mechanicznych peelingów i stosowania retinolu. Naczynia krwionośne można również wzmocnić poprzez odpowiednią dietę. Należy wyeliminować z codziennego jadłospisu gorące potrawy, ostre przyprawy, alkohol oraz duże ilości kofeiny. Korzystnie na cerę naczynkową wpływają takie składniki, jak: witamina C, witamina K, rutyna czy wyciąg z miłorzębu japońskiego.

W trosce o brak zmian naczyniowych i ładny koloryt skóry należy zrezygnować z opalania na słońcu czy na solarium. Krem z filtrem powinien stać się kosmetykiem codziennego użytku – ochroni skórę przed negatywnym działaniem promieniowania słonecznego zarówno latem, jak i zimą.

Szukasz miejsca, w którym wykonasz zabieg laserowego usuwania rozszerzonych naczynek? Odwiedź tę stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

root_806
the authorroot_806