Być może na pierwszy rzut oka depilacja laserowa skóry brzmi inwazyjnie jednak tak naprawdę to bardzo dobrze przebadany i bezpieczny zabieg, który wykonuje się na całym świecie. Jeżeli tylko klienci będa przestrzegali z góry wyznaczonych reguł to z pewnością nic złego się im nie stanie. W zamian za cierpliwość i opłaty otrzymają idealnie gładką skórę bez konieczności ciągłego powtarzania ruchów depilatorem czy żyletką. To ogromna wygoda, o której marzy bardzo duża liczba osób.
Depilacja laserowa – przeciwwskazania i kwalifikacja do zabiegu
Depilacja laserowa jak każdy inny zabieg wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Sa one związane z 100% aspektem bezpieczeństwa i ustalane są przez osoby badające bezpieczeństwo danego zabiegu. W przypadku depilacji laserowej istnieje wąskie grono osób, które muszą zrezygnować z niego na krótki bądź długi czas (w zależności od rodzaju danego przeciwwskazania). Do najpopularniejszych z nich należą oczywiście choroby skóry.
Osoby posiadające problemy z atopowym zapaleniem skóry czy łuszczycą, ale także innymi chorobami skóry niestety nie powinny zdecydować się na zabieg. Kolejną grupą osób są cukrzycy, kobiety będące w ciąży/karmiące piersią. Do tego grona zalicza się jeszcze jedną grupę osób – mianowicie pacjenci przyjmujące farmakologię fototoksyczną. Są nimi wszystkie związki, które na ulotce posiadają opisane zmiany swojego metabolizmu pod wpływem promieniowania słonecznego. Mogą tutaj zaliczać się leki przeciwbólowe przyjmowane w długiej terapii, niektóre maści na skórę czy antybiotyki. Po zakończeniu przyjmowania leków można już bezpiecznie przystąpić do zabiegu jakim jest depilacja laserowa.
Podsumowanie
Po przejściu rozmowy kwalifikacyjnej dotyczącej występowania przeciwwskazań można przystąpić do serii zabiegów depilacyjnych. Warto dodać, że w tym przypadku liczy się cierpliwość i regularność. Według badań należy poddać się od 4 do 9 sesji, aby uzyskać satysfakcjonujący i długotrwały efekt.
Zobacz na https://depilacja.pl/