Motoryzacja

Pozyskanie naczepy firmowej – zakup czy najem?

370Views

Naczepy są nieodzownym elementem każdej firmy przewozowej. Dzięki nim mogą one w swobodny sposób przewozić najróżniejsze materiały zarabiając na tym pieniądze. Nie ma nic dziwnego w fakcie, że wiele przedsiębiorców poszukuje różnych naczep, przyczep czy pojazdów takich jak wywrotka do swojej firmy. Z tego powodu wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie czy lepszy jest wynajem czy zakup naczep?

Wynajem vs zakup prywatnych naczep

 

Wielu przedsiębiorców, którzy na własnej skórze sprawdzili obie opcje stwierdza, że lepszy jest wynajem, niż zakup naczep. Argumentów, które kierują przedsiębiorców na stronę wynajmu jest kilka. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że przedsiębiorcy i tak mają ogromną ilość rzeczy na głowie. Codzienne poszukiwanie nowych klientów, dopinanie zleceń na ostatni guzik czy też dbanie o jakość floty samochodów ciężarowych może przerosnąć nawet najlepszych kierowników. Z tego tytułu wynajem naczep pozwala im na zminimalizowanie potencjalnych problemów i uzyskanie większej stabilności kosztów. Wystarczy, że będą pamiętać jedynie o comiesięcznej racie za naczepę, w której mogą zawrzeć wszystkie ubezpieczenia, przeglądy techniczne czy pakiety napraw.

Wynajem naczep daje przedsiębiorcy również sporą dowolność dotyczącą manewrowania naczepami idealnie dopasowując je do swoich aktualnych potrzeb. Raz kupiona naczep zostaje z przedsiębiorcą do momentu sprzedaży. Czasem zdarza się, że nie jest już tak potrzebna jak była jeszcze kilka miesięcy temu. W przypadku najmu przedsiębiorca może zakończyć wynajmowanie danej przyczepy i zdecydować się na inną z miesiąca na miesiąc – czy to większą czy mniejszą przyczepę. Daje to spore pole do popisu w przypadku manewrowania zleceniami i dopasowywaniem naczep do wielkości przewożonego towaru.

Podsumowanie

 

Ostateczna decyzja dotycząca najmu bądź zakupu danej naczepy zależy od kierownika firmy przewozowej. Jedni wolą posiadać coś na własność, a inni korzystać z różnorodnych rozwiązań takich jak najem. Finalnie każda z opcji posiada swoje minusy jak i plusy.

root_806
the authorroot_806