Ciekawe

Jaki wózek dziecięcy wybrać?

1.44KViews

Przygotowania do pojawienia się nowego członka rodziny to czas gorączkowych poszukiwań – najwięcej czasu spędzamy wybierając wózek. Pragniemy, aby był on nowoczesny, bezpieczny, komfortowy, ale również zaprojektowany z pomysłem i funkcjonalny. Jakie rozwiązania brać pod uwagę podczas poszukiwania idealnego modelu?

Wózek dziecięcy 3w1 – co warto o nim wiedzieć?

Nie ma wątpliwości, że to wózek dziecięcy 3w1 jest jednym z najchętniej wybieranych. Użytkownicy podkreślają przede wszystkim fakt możliwości jego stosowania przez kilka lat: od momentu urodzenia dziecka, aż po moment, kiedy maluch kończy 4 latka. Jak to możliwe?

Podstawą wózka 3w1 jest jego stelaż – wykonuje się go z lekkiego aluminium, które zabezpieczone jest przed odkształcaniem oraz działaniem wilgoci. Doskonale zamortyzowane koła świetnie radzą sobie zarówno na klasycznych chodnikach, jak i na szutrowych ścieżkach.

Gondola i siedzisko dla dziecka

Wózki 3w1 e posiadają elementy wymienne, które stosowane są zgodnie z rozwojem dziecka. Podczas pierwszych miesięcy życia na ramie wózka montowana jest gondola, która służy jako drugie łóżko. Gondole posiadają wzmocnione dno oraz szerokie brzegi, co gwarantuje bezpieczeństwo dziecka. Nowoczesne gondole uzupełnione są o liczne punkty wentylacji – to szczególnie ważne podczas spacerów w trakcie upalnego lata! Gondolę uzupełniają moskitiery i wygodne materacyki wewnątrz. Wiele topowych modeli może mieć również regulowany zagłówek.

Kiedy dziecko zacznie samodzielnie siadać gondolę wymieniamy na klasyczne siedzisko. Jest ono w pełni regulowane: możemy decydować o odchyleniu oparcia, wysokości siedziska i podnóżka. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa także mogą być dopasowane do wieku dziecka. Wózki tego typu posiadają także wiele udogodnień dla rodzica: hamulce ręczne, kosze na zakupy, dodatkowe torby.

 

 

 

root_806
the authorroot_806