Dom i Wnętrze

Duży grill wolnostojący – jaki model wybrać?

3.02KViews

Grillowanie w okresie lata to prawdziwa przyjemność, którą możemy łączyć ze spotkaniami w gronie rodziny. Grill nie wymaga specjalnej okazji – wystarczy kilka smakołyków, odpowiednio zastawiony stół… i gotowe. Czy duży grill wolnostojący spełni nasze oczekiwania i wyniesie nasz poziom grillowania znacznie wyżej? Jakie propozycje mają dla nas producenci?

Duży grill wolnostojący gazowy

Zdecydowanym faworytem w ostatnich latach jest duży grill wolnostojący gazowy – ten rodzaj urządzenia pozwala na znacznie wygodniejsze grillowanie i przygotowywanie potraw. W przeciwieństwie do klasycznych grillów na brykiet urządzenie to nie wydziela gryzącego dymu, przez co samo grillowanie jest znacznie przyjemniejsze. Duży grill wolnostojący to spore ułatwienie dla osób, które posiadają większe tarasy czy ogrody i chcą na stałe przypisać grilla do konkretnego miejsca. Urządzenie to, ze względu na swoje rozmiary, powinno znaleźć swoje miejsce, aby również grillowanie nie było utrudnione.

Dlaczego duży grill wolnostojący na gaz cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Przede wszystkim grille gazowe pozwalają na grillowanie znacznie większej ilości potraw w jednym czasie – wszystko to za sprawą znacznie większego rusztu. Druga istotna kwestia to oczywiście czas grillowania – dzięki kilku palnikom możliwe jest lepsze kontrolowanie poziomu wysmażenia. Wysokość płomienia regulujemy poprzez używanie pokręteł – to bardzo proste. Grill tego typu działa na gaz – butla z gazem ukryta jest we wnętrzu urządzenia, można ją w łatwy sposób wymienić, kiedy będzie ona pusta.

Na uwagę zasługuje budowa grilla – jego wierzchnia pokrywa wykonana jest ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest wysoce odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, jak również na promieniowanie słoneczne. W okresie jesieni i zimy dobrym pomysłem jest zakupienie dedykowanego pokrowca ogrodowego na grilla.

 

root_806
the authorroot_806