Biznes

Tymczasowa praca za granicą – o czym należy pamiętać?

2.52KViews

Wielkimi krokami zbliża się sezon letni. W okresie wakacyjnym corocznie pokaźna grupa Polaków decyduje się na wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Kilka miesięcy pracy w Anglii, Niemczech czy Holandii jest szansą na podreperowanie domowego budżetu i zapewnienie sobie i rodzinie środków do życia na wiele kolejnych miesięcy. Zanim spakujesz walizki i ruszysz w drogę, należy starannie przygotować się do wyjazdu. W jaki sposób? Sprawdź nasze rady!

Tylko zaufany pośrednik

Pracy za granicą szukaj u zaufanych pośredników od lat funkcjonujących na rynku i cieszących się dobrą opinią. Nie ufaj firmom, które nie udostępniają wszystkich swoich danych, utrudniają osobisty kontakt lub wymagają od Ciebie wysokich opłat, które rzekomo mają pokryć koszty zakwaterowania czy przejazdu. W sieci znaleźć można dużo ogłoszeń udostępnianych przez oszustów czerpiących zyski z niewiedzy czy naiwności innych. Jeśli wpłacasz pośrednikowi jakiekolwiek pieniądze na późniejszych etapach współpracy, domagaj się pokwitowania.

Staranny research

Pobyt w obcym kraju nie będzie wiązał się ze stresem, jeśli nauczysz się podstawowych zwrotów w danym języku, które ułatwią Ci komunikację ze współpracownikami czy sprzedawcami w sklepach. Koniecznie zapoznaj się z prawem pracy obowiązującym w kraju, do którego się wybierasz. Zapisz numery do polskiej ambasady. Przed opuszczeniem kraju ubezpiecz się i ustal z bliskimi częstotliwość kontaktów. Zostaw im kserokopie swoich dokumentów, numery kontaktowe do osób, z którymi wyjeżdżasz oraz szczegółowe dane pracodawcy.

Pracuj tylko legalnie

Aby uchronić się przed problemami prawnymi i niebezpieczeństwem, przed podjęciem pracy podpisz legalną umowę. Nie daj się omamić wizją większych zarobków w zamian za pracę „na czarno”. Nie musisz przejmować się późniejszymi trudnościami wynikającymi z rozliczeniem się z zagranicznym fiskusem. Na polskim rynku z powodzeniem działają firmy, które pomogą Ci dokonać wszelkich formalności po powrocie do Polski. Na stronie  zwrot-podatkow.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

root_806
the authorroot_806
https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/