Zdrowie i Uroda

Tatuaż – jak pozbyć się niechcianej pamiątki?

2.48KViews

Starannie wykonany przez profesjonalistę tatuaż może być efektowną ozdobą ciała. Niestety, nierzadko zdarza się, że obrazek wytatuowany w widocznym miejscu staje się źródłem zakłopotania i krępacji. Czy nieprzemyślany napis albo grafika wykonana przez osobę o niskich umiejętnościach musi Ci towarzyszyć do końca życia? Niekoniecznie! Z pomocą wszystkim osobom pragnącym raz na zawsze pozbyć się tatuażu z pomocą przychodzą lasery kosmetyczne i medyczne.

Metody usuwania tatuażu

Pozbycie się trwale wtłoczonego w głąb skóry barwnika nie jest łatwe, ale jest możliwe. Na przestrzeni lat opracowane zostały różne sposoby usuwania tatuażów: chirurgiczne, laserowe, metodą IPL, złuszczanie chemiczne, elektrokoagulacja. Alternatywą dla usuwania tatuażu jest przykrycie go inną grafiką (kamuflaż lub cover-up).

Lasery kosmetyczne i medyczne tajną bronią w walce o piękną skórę

Najpopularniejszym sposobem na bezpieczne, nieinwazyjne i skuteczne usunięcie tatuażu jest skorzystanie z zabiegu laserowego. Podczas zabiegu lekarz używa specjalnej aparatury emitującej impulsy lasera nanosekundowego lub pikosekundowego. Wiązka o określonej długości rozbija cząsteczki barwnika znajdującego się w skórze. Aby osiągnąć w pełni satysfakcjonujące efekty, należy odwiedzić gabinet kilkukrotnie. Wraz z każdą kolejną sesją pigment staje się coraz jaśniejszy.

Nowoczesne lasery kosmetyczne i medyczne mają znacznie szersze możliwości. Dzięki nim możemy między innymi zredukować rozstępy, usunąć blizny i znamiona, spłycić zmarszczki, usunąć owłosienie i nieestetyczne zaskórniki. Zabiegi laserowe cieszą się dużym uznaniem specjalistów i pacjentów ze względu na bardzo wysoką skuteczność i nieinwazyjność.

root_806
the authorroot_806