Ciekawe

Sortownik sitowy – precyzyjne rozdzielenie materiałów przemysłowych jest możliwe

323Views

Sortownik sitowy to jedna z najczęściej używanych maszyn w wielu branżach przemysłowych. Służy do oddzielania od siebie różnorodnych materiałów. Ma zastosowanie zarówno w przemyśle spożywczym do oddzielania i oczyszczania produktów sypkich, jak i w górnictwie do oddzielania węgla, koksu i rud czy na przykład w rolnictwie do oczyszczania zbóż, czy sortowania zbiorów i nasion. Sortownik sitowy powinien pracować z dużą szybkością, tak aby zapewnić wydajność pracy w przetwórstwie, czy gospodarstwie rolniczym, a także energooszczędny, aby nie generować dodatkowych kosztów przy produkcji. Pomimo że budowa i obsługa może wydawać się skomplikowana, sortownik jest prosty w użytkowaniu, łatwo zmieniać rodzaje sit oraz czyścić całe urządzenie bez zbędnych komplikacji i dodatkowego czasu pracy. 

Jaki sita wykorzystuje sortownik sitowy?

W zależności od rodzaju prac, jakie chcemy wykonać przy użyciu sortownika, będziemy potrzebowali określonego sita filtracyjnego. Wyróżniamy sita plecione do przesiewaczy wibracyjnych, sita tkane do materiałów o małej objętości, które charakteryzują się dużym stopniem sypkości, sita harfowe sprawdzające się przy materiałach mało sypkich i o dużej wilgotności, sita strunowe samoczyszczące się do przesiewaczy, sita zgrzewane o najwyższym stopniu wytrzymałości wykorzystywane głównie w budownictwie, hutnictwie i górnictwie do materiałów budowlanych i innych ciężkich produktów, sita tłoczone do bardzo ziarnistych materiałów, sita palcowe wyłapujące zanieczyszczenia i wykorzystywane w recyklingu oraz sita szczelinowe wykorzystywane na przykład w rafinerii ropy i gazu ziemnego. 

Jak widać zastosowań sortownika sitowego i dużej gamy sit jest wiele, a sita możemy wykonywać indywidualnie na specjalne zamówienie, dobierając odpowiednio takie parametry jak zakres oczek czy średnica drutu. Aby sortownik sitowy działał bez zarzutu, ważne jest zastosowanie ram sitowych. Wyróżniamy ramy okrągłe oraz ramy prostokątne, które możemy zamówić na wymiar dostosowany do naszego urządzenia. Ramy sitowe służą do przesiewania materiałów sypkich, przesiewania piasku, przypraw, materiałów o niskiej wadze objętościowej, do oddzielania ziarna sera od serwatki czy na przykład podczyszczania płynnej czekolady. 

Sortownik sitowy – w jakiej branży można go wykorzystać?

Sortownik sitowy sprawdzi się zarówno przy produktach kopalnianych, budownictwie, jak i przemyśle ciężkim. Dzięki temu, że sita, których używamy przy pracy sortownika, są zrobione ze specjalnej stali, nie musimy obawiać się o materiały żrące chemiczne, wysoką temperaturę, czy też wilgotność przesiewanych produktów. Nie ma obaw, że urządzenie się zapcha i wstrzyma produkcję. Przy pomocy sortownika możemy oczyszczać surowce, oddzielać materiały przemysłowe i oczyszczać je z niepotrzebnych odpadów. Sortownik sitowy to urządzenie bardzo przydatne w rolnictwie. Dzięki niemu oddzielamy ziarna od plew, a także plony od innych roślin, a nasze zbiory są oczyszczone i bardzo dobrze się prezentują. Możemy nim również oczyszczać małe trawy, nasiona, zboża, a także wyłuskiwać zboża przy produkcji płatków zbożowych i kasz. Sortowniki sitowe stosujemy również w zakładach zajmujących się przetwórstwem plastiku czy metali, przy produkcji biomasy, plastiku i szkła oraz przy produkcji żywności takiej jak kawa, suszone owoce czy bakalie. Dzięki niemu mamy też możliwość wyszukać niepożądane składniki takie jak szkło w plastiku, kamienie w kaszy czy inne zanieczyszczenia. Wszystko to sprawia, że nasz produkt zyskuje na wartości i jest lepszy od produktów konkurencji. Inwestycja w sortownik na pewno znacząco wpłynie na jakość w naszym zakładzie przemysłowym, a także usprawni i przyspieszy wszelkie prace. To nowoczesne rozwiązanie, z którego warto skorzystać, zwłaszcza że obsługa nie jest skomplikowana i pracownicy na pewno sobie z nią poradzą.

root_806
the authorroot_806
-renoma.pl eno.com.pl .pl