Technologia

Laminowanie płomieniowe i jego wszechstronne zastosowanie

336Views

Laminowanie płomieniowe jest bardzo popularne na całym świecie z uwagi na wysoką skuteczność, nienaganną jakość otrzymywanego laminatu, a także na stosunkowo nieduży koszt całego procesu. Czym jest laminowanie płomieniowe? Pomimo skomplikowanej nazwy zagadnienie jest dość proste. To nic innego jak łączenie, czy też spajanie ze sobą dwóch rodzajów materiałów o odmiennych właściwościach przy pomocy pianki poliuretanowej lub polietylenowej. Laminacja płomieniowa zwana jest inaczej termiczną, ponieważ pianka pod wpływem wysokiej temperatury płomienia zachowuje się jak klej. Jest to obecnie jedna z najszybszych technologii łączenia tkanin, którą wszyscy producenci, którym zależy na najnowocześniejszej technologii, powinni wykorzystywać na swojej hali produkcyjnej i w warsztacie. Zwłaszcza że sama maszyna do laminacji płomieniowej nie jest duża. Przy jej użyciu można uzyskiwać materiały o maksymalnej szerokości 208 mm i grubości 16 mm, co daje duże możliwości wytwarzania produktów w różnorodnych branżach. Laminaty mogą mieć też różne kolory w zależności od preferencji zamawiającej je osoby.

Laminowanie płomieniowe – wytrzymałość i sprężystość laminatów

Laminacja płomieniowa to proces, do którego jest wykorzystywana pianka o odpowiednich parametrach. Jej wysoka gęstość i odporność na duże temperatury gwarantuje bezpieczeństwo wytwarzania laminatów, a także wpływa na ich jakość. Tkaniny wytwarzane w procesie są sprężyste, wytrzymałe. Materiał staje się wygładzony i zmiękczony, a także odporny na różnego rodzaju czynniki takie jak temperatura, chemia taka jak detergenty, czy rozpuszczalniki, czy wysoka wilgotność. Przy pomocy laminacji płomieniowej możemy łączyć różne tkaniny takie jak dzianiny, folie, PCV, czy włókniny. W czasie procesu powstające tkaniny zyskują nowe właściwości technicznie, dzięki czemu znajdują zastosowanie w czasie wytwarzania wielu produktów i w wielu gałęziach przemysłu. Zdecydowanie ten proces usprawnia pracę i zwiększa produkcję.

Gdzie jest wykorzystywana laminacja płomieniowa?

Gałęzi, w których wykorzystywane jest obecnie laminowanie płomieniowe, można wymieniać bardzo długo. Przede wszystkim jest to branża odzieżowa, Tkaniny powstające w procesie laminacji mogą być wykorzystywane nie tylko do zwykłych ubrań, ale także do wytwarzania odzieży specjalistycznej, odzieży roboczej, odzieży medycznej, a także do produkcji ubrań termicznych, czyli wszędzie tam, gdzie potrzebne są specjalne, nowe właściwości tkaniny. Laminaty dobrze sprawdzają się przy wytwarzaniu pianek do sportów wodnych. Ubrania wytworzone na drodze laminacji są odporne na czynniki atmosferyczne, dzięki czemu nie ulegają szybko zniszczeniu i mogą być wykorzystywane do zadań specjalnych takich jak trekking, wspinaczka, windsurfing, czy nurkowanie. Wszelkie działalności outdoorowe zyskają dzięki odzieży powstającej poprzez laminację.

Dzięki laminatom możemy wytwarzać nie tylko odzież do sportów ekstremalnych, ale także różnego rodzaju akcesoria takie jak namioty, materace, śpiwory, przeciwdeszczowe pokrowce. Gdzie jeszcze wykorzystujemy ten proces? Jest to szeroko pojęte tapicerstwo, czyli wytwarzanie mebli, obić na sofy ze specjalnymi właściwościami hydrofobowymi, czyli też odpornych na zaplamienie, a także wytwarzanie siedzeń samochodowych w motoryzacji. Z laminacji płomieniowej korzysta branża obuwnicza, branża kaletnicza, czy też transport zbiorowy w celu wytwarzania wnętrz do autobusów, pociągów, tramwajów czy samolotów. Laminacja płomieniowa przyda się wszędzie tam, gdzie chcemy unowocześnić swoje produkty i dać klientom nową wartość, dzięki wysokiej jakości. Łatwo to zrobić, ponieważ proces nie jest skomplikowany a zgrzewarka płomieniowa to urządzenie kompaktowe i wydajne, które z całą pewnością zapewni ciągłość produkcji i da szersze możliwości w naszej firmie.

root_806
the authorroot_806
live url https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/