Motoryzacja

Jakie ubezpieczenie motocykla wybrać?

441Views

Motocyklistów na drogach jest coraz więcej – widać to nie tylko w dużych miastach, ale też mniejszych miejscowościach. Chcąc zapewnić sobie maksimum wygody i komfortu podczas krótszych czy dłuższych przejażdżek, warto wybrać odpowiednie ubezpieczenie motocykla. Jakie możliwości dają nam towarzystwa ubezpieczeniowe?

Ubezpieczenie motocykla w formie OC i AC

Podstawową polisą, obowiązkową dla wszystkich motocyklistów, jest ubezpieczenie motocykla w formie OC. Polisa OC pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych na drodze przez jej posiadacza – może to oznaczać opłacenie leczenia, ale też naprawy mechaniczne uszkodzonych pojazdów. Polisa OC nie ma stałej ceny – jej koszt wynika z różnych aspektów, w tym wieku i doświadczenia kierowcy, modelu i pojemności motocykla. Warto pamiętać, że ubezpieczenie motocykla OC jest dokumentem sprawdzanym podczas każdej kontroli drogowej – brak tego dokumentu skutkuje dotkliwymi karami finansowymi.

Chcąc lepiej zadbać o swoje mienie, warto postawić na ubezpieczenie motocykla w formie polisy AC. Dzięki AC możliwe będzie opłacenie naprawa po kolizjach czy nieumyślnym uszkodzeniu motocykla na parkingu. AC pozwala też na odzyskanie części należności za motocykl w przypadku jego kradzieży.

Assistance – ubezpieczenie motocykla w drodze!

Podróżowanie motocyklem ma olbrzymi urok – przekonują właściciele takich pojazdów. Wybierając się w dłuższą podróż czy na wczasy, warto wybrać ubezpieczenie motocykla, które pozwoli na skorzystanie z profesjonalnej pomocy drogowej. Assistance to rozwiązanie, które docenią wszyscy motocykliści – przede wszystkim pozwala ono na wezwanie pomocy drogowej oraz odholowanie motocykla do najbliższego warsztatu. Assistance gwarantuje również transport kierowcy motocykla oraz jego pasażera do najbliższego miasta lub motelu.

root_806
the authorroot_806
live url https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/