Dom i Wnętrze

Jaki parasol ogrodowy wybrać, by cieszyć się latem?

1.75KViews

Każda chwila spędzona na świeżym powietrzu pozwala nam na odpoczynek, dotlenienie organizmu oraz na poprawę samopoczucia. Chcąc korzystać z takiej możliwości częściej warto wykorzystać przydomowy ogród czy taras. Wystarcza odpowiednie meble ogrodowe oraz parasol ogrodowy, aby stworzyć wyjątkowe miejsce wypoczynkowe dostępne kiedy tylko zechcemy. O czym pamiętać kupując te elementy?

Parasol ogrodowy i meble dopasowane do potrzeb

Decydując się na zaaranżowanie strefy wypoczynkowej przy domu przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby zakupione przez nas produkty były wykonane z trwałych materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. To niezwykle istotne nie tylko przez wzgląd na strukturę mebla, ale również wpływ na wygląd kompletu. Nowoczesne meble ogrodowe oparte są dzisiaj na lekkich stelażach aluminiowych – aluminium jest malowane proszkowo, przez co jest wysoce odporne na wilgoć. Zastosowanie aluminium pozwoliło również na znaczne zmniejszenie finalnej wagi mebli ogrodowych.

Parasol ogrodowy to element, którego nie może zabraknąć w naszym miejscu wypoczynkowym – przekonują producenci. Jego głównym zadaniem jest przede wszystkim  ochrona przed promieniami słonecznymi, jak również zapewnianie nam cienia. Parasole ogrodowe są tworzone dzisiaj w taki sposób, aby poza ochroną były one również wspaniałym, oryginalnym dodatkiem, który urozmaica przestrzeń. Parasol pozwoli na stworzenie wygodnego miejsca wypoczynkowego osłoniętego zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem!

Jak skonstruowany jest parasol ogrodowy?

Nowoczesny parasol ogrodowy tworzy oś wykonana z lekkiego aluminium – to na niej osadzona jest czasza. Czasza tworzona jest z tkanin poliestrowych wzmocnionych warstwą poliuretanu. O prawidłowe ustawienie tkaniny zadbają sprężyny naciągowe. Parasol osadzony jest na ruchomej stopie, która pozwala na jego rotowanie – to jeden z wielu punktów regulacji ustawienia konstrukcji.

 

 

 

root_806
the authorroot_806
https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/