Ciekawe

Jak właściwie dobrać narty w Krakowie?

1.16KViews

Kraków to miasto, z którego tak naprawdę wystarczy godzinka, aby dotrzeć w góry. Z tego też powodu coraz więcej mieszkańców Krakowa uprawia narciarstwo zjazdowe. Pytanie jednak pojawia się dość zasadnicze tutaj, a mianowicie, jak kupić takie narty Kraków?

Krok pierwszy – typ narty

Przede wszystkim, trzeba zdecydować, jaki typ narty jest potrzebny. Co mamy do wyboru obecnie na rynku? Otóż na pewno będą to standardowe narty typu allround. Generalnie są one najczęściej wybierane i też najczęściej polecane dla osób początkujących albo średnio zaawansowanych. Zasadniczo są one bardzo zwrotne i umożliwiają jazdę bez wkładania w to większego wysiłku.

Jakie zaś są inne typy nart? Naprawdę, jest ich całkiem sporo. A zatem będą to narty typu race – dla osób, które lubią naprawdę szybką i ostrą jazdę. Dalej, mogą to być także easycarver – narty dla początkujących osób. Dla osób, które z kolei preferują jazdę po głębszym śniegu, gdzieś na wysokogórskich trasach, lepsze będą narty typu all mountain.

Warto jeszcze mieć na uwadze, że osobne narty są do innego typu narciarstwa niż standardowe zjazdowe. Tutaj można wymienić chociażby narty skiturowe, biegowe czy do freeridingu.

Krok drugi – długość i szerokość nart

Oczywiście, trzeba także dobrać dobrze długość nart do wysokości danej osoby. Najczęściej w sklepach dostępne są specjalne tabele, według których można dobrać idealną długość narty do swojej wysokości. Warto mieć na uwadze, że delikatnie dłuższe narty są lepsze dla początkujących, ponieważ są bardziej stabilne. Osoby preferujące szybszą jazdę, mogą wybrać nieco krótsze narty Kraków.

Ważna jest także szerokość takich nart Kraków. Generalnie węższe narty umożliwiają wykonywanie łatwo różnych skrętów. Z kolei zaś szersze narty lepiej sprawdzają się na miękkim śniegu, tzw. „puchu”, który często występuje na naturalnych, górskich trasach.

Krok trzeci – marka i stan techniczny

Jak w przypadku każdego sprzętu, także i narty w Krakowie mogą być gorszej albo i lepszej marki. Co jednak jest tu szczególnie ważne to fakt, że naprawdę nie warto na początek kupować najdroższych nart, jakie tylko uda nam się znaleźć na rynku. Generalnie, trzeba dobrać rodzaj nart, ich cenę i jakość do jazdy, jaką wykonujemy.

Co więcej, czasem warto rozważyć zakup używanych nart Kraków. Tu jednak trzeba mieć zaufanego sprzedawcę albo też zaufany sklep, lub na zakupy wziąć ze sobą osobę, która świetnie zna się na nartach i potrafi ocenić ich stan techniczny. Taki wybór może być dobry dla osób, które jeszcze nie są pewne, czy będą jeździć.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty kraków https://agasport.com.pl/narty-cat-2.

root_806
the authorroot_806