Ciekawe

Laseroterapia – niezastąpiona w niechirurgicznym usuwaniu blizn i rozstępów

697Views

Jesteś posiadaczem blizn lub rozstępów, które przyprawiają Cię o kompleksy? Nie musisz już szukać magicznych sposobów na ich usunięcie, bo istnieją realne zabiegi, które są w stanie zmniejszyć ich widoczność, a nawet całkowicie je zredukować. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe usuwanie blizn i rozstępów.

Blizny i rozstępy – w czym tkwi problem?

Blizny trwałe to zmiany w strukturze skóry, które wynikają z uszkodzenia jej głębokich warstw. Powstają najczęściej w wyniku urazu, zabiegu chirurgicznego, stanu zapalnego skóry lub oparzenia. Z kolei rozstępy, podobnie jak blizny, są głębokimi zmianami w strukturze skóry. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągania skóry (np. w ciąży), czego efektem jest zaburzenie prawidłowej konstrukcji włókien kolagenowych. Rozstępy przybierają postać nierównomiernych, podłużnych pręg na skórze.

Zarówno w przypadku blizn, jak i rozstępów organizm stara się naprawić uszkodzone elementy skóry, rozpoczynając intensywne namnażanie kolagenu w nieprawidłowy sposób. Zmiany te są na początku różowe lub czerwone, a z czasem stają się białe. Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, nowoczesne rozwiązania w dziedzinie usuwania blizn umożliwiają redukcję każdego rodzaju zmiany, lecz największe szanse na maksymalną redukcję mają świeże zmiany skórne, które jeszcze nie zmieniły koloru.

Na czym polega laserowe usuwanie blizn i rozstępów?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań do zastosowania lasera. Po zakwalifikowaniu pacjenta do laseroterapii specjalista określa dokładnie miejsca na skórze, które zostaną potraktowane laserem tak, aby najlepiej pobudzić procesy naprawcze, prowadzące do redukcji blizn i rozstępów.

Laser oddziałuje na skórę selektywnie – wycelowany jest konkretnie w bliznę i jej najbliższą okolicę, nie uszkadzając zdrowych tkanek. Światło lasera wnika w skórę właściwą i tam inicjuje procesy, które prowadzą do przebudowy tkanki bliznowatej. Naświetlanie laserowe prowadzi do licznych mikrouszkodzeń komórek skóry, leżących w głębszych warstwach. Niesiona przez mikrowiązki energia powoduje błyskawiczną koagulację białek i odparowanie wody. W tkance powstają tzw. kolumny termiczne, położone jedna obok drugiej, wzdłuż których powstają nowe włókna kolagenowe, odbudowujące ubytki tkankowe wywołane bliznami i rozstępami.

Usuwanie blizn i rozstępów – efekty

Odpowiednio dobrany laser ma korzystny wpływ na kondycję skóry – rozbija zwłóknienia, stymuluje odbudowę ubytków tkankowych i poprawia napięcie skóry. Efektem jest wyraźne spłycenie i wygładzenie blizn i rozstępów oraz wyrównanie ich kolorytu, dzięki czemu upodabniają się do otaczającej je skóry.

Laseroterapia umożliwia zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów lub ich całkowite usunięcie. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Zazwyczaj zaleca się od do 3 do 5 powtórzeń. Liczbę oraz częstotliwość zabiegów określa lekarz medycyny estetycznej po pierwszej sesji, kiedy może ocenić indywidualną reakcję skóry pacjenta na działanie lasera.

Skuteczność zabiegów laserowych zależy od takich czynników, jak:

  • wiek blizny lub rozstępu,
  • stopień zaawansowania i rozwoju leczonej zmiany,
  • głębokości uszkodzenia w strukturze skóry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

 

root_806
the authorroot_806
zobacz wiecje .fcbu.org icflvacation.com